Preskočiť navigáciu Mapa stránok Prehlásenie o prístupnosti Aktuality

Podujatia

Fašiangy 2017 Dolná Súča

Obec Dolná Súča pozýva priaznivcov dobrej zábavy

Miesto konania:

Dolná Súča, námestie

Fašiangy 2017 Dolná Súča

 na XV. FAŠIANGOVÉ SLÁVNOSTI, ktoré sa uskutočnia v sobotu
dňa 25.februára 2017 v obci Dolná Súča. Začíname od 12,00 hod. fašiangovým sprievodom obcou s konským záprahom, maskami a hudbou. Tento rok sa pôjde z Vŕšku od rodinného domu p. Orieška (predseda PD) smerom okolo bytoviek a okolo p. Zahoráka sa bude pokračovať na hlavnú cestu, odkiaľ sa sprievod poberie na Horný koniec a na námestie. 
Od 13,30 hod. bude na námestí koncertovať a zabávať návštevníkov " Hrabovská kapela", počas jej koncertovania bude prebiehať ukážka tradičnej zabíjačky. Po príchode fašiangového sprievodu na námestie (cca 14,30) sa Vám v kultúrnom programe predstavia: heligónkarka Vlasta Múdriková, klub dôchodcov Dolná Súča, FS Latovec, DFS Latovček, DDH R. Hečka, FS Nadšenci a muzika ĽH Nadšenci.
Na námestí si môžete zakúpiť tradičné zabíjačkové špeciality ako pečenú domácu klobásku alebo jaternicu, zabíjačkovú kapustu, huspeninu a na zahriatie varené vínko. Pre deti budú pripravené stánky s cukrovou vatou, medovníčky a trdelníky.

Na záver kultúrneho programu sme pripravili malé prekvapenie.

Vo večerných hodinách od 20,00 do 04,00 hod, sa v kultúrnom dome uskutoční " Fašiangová krojovaná tanečná zábava". V spoločenskej sále bude do tanca a na počúvanie vyhrávať DH Legrúti (ČR) a vo vestibule KD cimbalová muzika FS Nadšenci. Nakoľko sa jedná o 15. ročník podujatia, ktoré začínalo ako Krojovaná tanečná zábava, usporiadatelia sa rozhodli v tento jubilejný ročník obnoviť túto krojovanú tradíciu. Preto vyzývame všetkých návštevníkov tanečnej zábavy, aby podľa svojich možností prišli na tanečnú zábavu v kroji (akomkoľvek). Každý krojovaný účastník pri vstupe dostane malé občerstvenie a fotografiu ako spomienku na toto podujatie. Počas zábavy bude vybraný najkrajší pár Fašiangovej krojovanej zábavy.
Vždy je dobré vrátiť sa myšlienkami k našim predkom a nezabúdať na svoje korene. Kroj je jedinečným symbolom kraja z ktorého pochádzame. Dúfame, že Vás naša výzva oslovila a tohto podujatia sa zúčastníte v kroji.
Vstupné je 7 € a predpredaj vstupeniek je denne na Obecnom úrade v Dolnej Súči alebo na t.č. 0911932031.
V utorok dňa 28.februára 2017 sa v spoločenskej sále KD uskutoční tanečná zábava s pochovávaním basy.
Od 20,00 hod. bude do tanca a na počúvanie vyhrávať DH Chabovienka z Hornej Súče. Vstupné je 2 €.
Srdečne Vás všetkých pozývame.

Fotogaléria
Fašiangy 2017 Dolná Súča